Posted by jinson on 10:06 No comments

Nadużywanie napojów wyskokowych to na nieszczęście dość częsty i powszechny widok na ulicach polskich miast, wsi i miasteczek. Z powodów historycznych, socjologicznych , a dodatkowo pewnych zniekształconych tradycji i przyzwyczajeń alkohol nadal jest najpopularniejszą używką w państwie nad Wisłą.Picie napojów alkoholowych samo w sobie nie jest naturalnie niczym złym. Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, kiedy picie przestaje być czymś sporadycznym: rozrywką towarzyską, przeżyciem kulinarnym czy sposobem na poprawienie humoru, a staje się priorytetowym urozmaiceniem czasu wolnego - czymś nad czym osoba uzależniona przestaje mieć kontrolę.
Nałóg polegający na fizycznym i psychologicznym uzależnieniu od trunków nazywa się, rzecz jasna, alkoholizmem. Praktycznie każda osoba w którymś momencie życia choćby raz styka się z alkoholikiem. Mniej ważne jest to czy dana osoba jest członkiem naszej rodziny, sąsiadem czy znajomym z pracy - bardzo ważne jest to, że człowiek zależny od alkoholu potrzebuje - i to jak najszybciej - naszej pomocy. Chcąc pomóc choremu, możemy zwrócić się do wyspecjalizowanej placówki. Pacjenta można wysłać na terapię oferowaną, na przykład przez ośrodek leczenia alkoholizmu. Takie profesjonalne ośrodki zatrudniające lekarzy i specjalistów różnych specjalności, ale również psychologów i trenerów motywacyjnych prezentują zazwyczaj duże wiedzę praktyczną i skuteczność w leczeniu uzależnień. Powinno sięWarto podkreślić, iż w procesie leczenia niebagatelne znaczenie ma nastawienie samego pacjenta.
Zjawisko alkoholizmu, choć bardzo przykre i destruktywne, jest niestety dość powszechne, dlatego też placówki pomagające osiągnąć trzeźwość cieszą się nieustanną popularnością. Dzieje się tak, ponieważ ośrodek dla alkoholików jest często jedynym miejscem gdzie pacjent posiada szansę uzyskać prawdziwie efektywną terapię.
Więcej: ośrodek leczenia alkoholizmu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz